url
stringlengths
43
313
title
stringlengths
3
266
description
stringlengths
0
94.2k
category
stringclasses
47 values
grade
stringclasses
11 values
download_url
stringlengths
67
339
filepath
stringlengths
11
214
https://urok.osvita.ua/materials/biology/70492/
Особливості уроків узагальнення та систематизації знань (з досвіду роботи)
Узагальнення та систематизації знань – надзвичайно важливий компонент засвоєння навчальної інформації в школі, тому що дидактичною метою цього типу уроку є вичленування найбільш загальних і суттєвих понять, закономірностей, провідних ідей, з’ясування причинно-наслідкових зв’язків, засвоєння широких категорій, понять і їх системи. Саме про це й ведеться мова у статті.
Біологія
5 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/70492/attachment-download/26979/
files/statty_1_3.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/70813/
Конспект уроку "Різноманітність птахів"
Мета уроку – ознайомлення з різноманітністю птахів, виховання любові до природи, бережливого ставлення до неї; навчання учнів працювати з науково-популярною літературою; розвиток пізнавального інтересу до народознавства.
Біологія
7 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/70813/attachment-download/27039/
files/urok_3_2_1.pdf
https://urok.osvita.ua/materials/biology/70813/
Конспект уроку "Різноманітність птахів"
Мета уроку – ознайомлення з різноманітністю птахів, виховання любові до природи, бережливого ставлення до неї; навчання учнів працювати з науково-популярною літературою; розвиток пізнавального інтересу до народознавства.
Біологія
7 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/70813/attachment-download/27039/
files/urok_3_2.pdf
https://urok.osvita.ua/materials/biology/7088/
Використання інтерактивних вправ на уроках біології
Інтерактивне навчання стає все популярнішим серед учителів та учнів. Інтерактивне навчання – це поняття, яке означає учіння, засноване на взаємодії, та навчання, побудоване на прямій взаємодії тих, хто навчається з навчальним оточенням.Інтерактивне навчання – це навчання, занурене у с пілкування, в основі якого лежать принципи особистісно-орієнтованого навчання, безпосередньої участі кожного учасника занять як шукача шляхів і засобів розв’язання проблем.У середині XX століття Курт Левін, починаючи розробляти "теорію поля", висунув такі судження: "Легше змінити індивідів, які зібрані в групу, ніж змінити кожного з них окремо".В цьому полягає найважливіша особливість інтерактивного навчання: процес навчання відбувається в груповій спільній діяльності. "Доведено, – підкреслює І. О. Зимня, – що в порівнянні з індивідуальною роботою за схемою "учитель – учень" внутрішньо групове спілкування у розв’язанні тих же завдань підвищує ефективність не менше, ніж на 10 %. Група по відношенню до кожного її члена є мікрокосмосом (суспільством у мініатюрі), який відбиває весь зовнішній світ."Автор: Медяник О. В., заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель біології, Марганецька школа № 3 Дніпропетровської обл.Завантажити>>>
Біологія
null
https://urok.osvita.ua/materials/biology/7088/attachment-download/613/
files/biology_5.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/70979/
Конспект уроку "Органи рослин"
Мета уроку – сформувати поняття учнів про вегетативні та генеративні органи вищих рослин, їхні функції; визначити важливість взаємоузгодженої діяльності органів в організмі; розвивати вміння працювати з підручником, додатковою літературою, порівнювати та робити узагальнюючі висновки; формувати цінні сні орієнтації на спільну діяльність та естетичні смаки; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища, а саме до рослинного світу.
Біологія
6 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/70979/attachment-download/27108/
files/urok_77_3.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/7139/
Алгоритм формування вмінь використовувати знання при розв'язанні типових задач з молекулярної біології
Одним із важливих завдань шкільного курсу "Біологія" є формування в учнів загальнонавчальних та спеціальних умінь. Вміння розв’язувати задачі – один із об’єктивних критеріїв оцінки глибини засвоєння матеріалу. Практичне застосування здобутих знань під час розв’язування задач сприяє розвитк у логічного мислення, творчому, аналітичному підходу до вирішення поставленого питання або проблеми в цілому, що особливо важливо для майбутніх працівників сучасних галузей виробництва, сільського господарства, медицини. У методичних рекомендаціях, що відповідають чинним програмам із загальної біології (Біологія. 10-11 кл. Програма для профільних класів загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. – К.: Педагогічна преса, 2004; Біологія. 8-11 класи. Програми для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням біології (Автори П. Балан, Ю. Вервес, В Войцицький, М. Кучеренко), подано алгоритм розв’язання задач з біології, одиниці вимірів, частково теоретичний матеріал, приклади задач з молекулярної біології, використаної літератури. Поданий матеріал призначений для вчителів біології, старшокласників, абітурієнтів.Автор: Прекрасна-Загребельна В. Ю., заступник директора з НВР, учитель біології, Новоазовська школа №1 Донецької обл.Завантажити>>>
Біологія
null
https://urok.osvita.ua/materials/biology/7139/attachment-download/622/
files/biology_7.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/71496/
Стаття "Роль бактерій у життєдіяльності людини"
Бактерії є невід’ємною складовою нашого існування. Вони приносять багато користі в навколишній світ. Разом з тим можуть мати і негативний вплив. Можна сказати, що без бактерій не було б нашого життя.
Біологія
11 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/71496/attachment-download/27268/
files/stattya_3_2.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/7416/
Двомембранні органели і мітохондрії та пластиди. Фотосинтез. Урок біології, 10 клас
Практична робота №3: Порівняльний аналіз процесів дихання і горіння. Клітинний цикл. Мітоз. Каріотип.Лабораторна робота №6: Мітотичній поділ клітин.Лабораторна робота №7: Будова хромосом.Мета:< /p> познайомити з будовою та функціями двомембранних органел: мітохондріями та пластидами, фазами мітозу, з клітинним циклом, поняттями, каріотип, фотосинтез, дихання, мітохондрія, хлоропласт, хемосинтез з процесами фотосинтезу та дихання, вчити порівнювати ці два процеси між собою; навчити розпізнавати компоненти клітин на схемах, фото, малювати схеми фотосинтезу та дихання, структурні компоненти хромосом, фази мітозу; пояснювати та обґрунтовувати значення двомембранних органел в енергетичному обміні, їх роль в спадковості. Тип уроку: засвоєння нових знань, вмінь та навичок.Методи: вербальні (розповідь); інтерактивні; частково пошукові; спостереження, самостійна робота; тестовий контроль.Обладнання: мультимедійний комплекс для 10 кл., телекомунікативні системи (м. Харків), обладнання для віртуальних лабораторних робіт.Автор: Чуприна А. С., директор школи, Дружківська школа № 12 Донецької обл.
Біологія
null
https://urok.osvita.ua/materials/biology/7416/attachment-download/650/
files/urok_biolog_1.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/7455/
Розробка уроку-презентації з біології "Запліднення і внутрішньоутробний розвиток людини". 9 клас
Мета: створити умови для: усвідомленого інформаційного запиту про ембріональний розвиток людини; розуміння учнями значущості знань про індивідуальний розвиток людини; формування морального відношення до зачаття і вагітності, відповідальності за життя , яке не народилось; усвідомлення життєвої миті як найціннішої частки буття. Обладнання: відеофільм, комп’ютер.Тип уроку: формування нових знань. Урок-презентація.Методи та прийоми: бесіда, випереджувальні завдання та повідомлення учнів, складання опорної схеми, інтерактивний прийом "Мікрофон".Міжпредметні зв’язки: біологія, зоологія, інформатика.Основні поняття: ембріональний розвиток, запліднення, імплантація, гаплоїдний і диплоїдний набір хромосом, зигота, зародок, плід, зародкові оболонки, зародкові листки, плацента.Автор: Гапішко С. В., учитель хімії та біології, Баштанська гімназія Миколаївської обл.Завантажити>>>
Біологія
null
https://urok.osvita.ua/materials/biology/7455/attachment-download/685/
files/biology_1_1.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/7497/
Конспект уроку біології "Основні групи м'язів тіла людини. Фізичні якості м'язів". 9 клас
Мета: ознайомитись з основними групами м’язів тіла людини, а також з умовами необхідними для діяльності м’язів; вивчити функції м’язів; виховувати в собі любов до праці, фізкультури і спорту, які сприяють розвитку скелету і мускулатури людини. trong>Тип уроку: комбінований.Обладнання: таблиця "М’язи людини", роздаткові картки, підручник "Біологія 9 клас", автори А. Степанюк, Н.Міщук, Т.Гладюк.Автор: Демеш Т. В., учитель біології, Хустський НВК № 1 Закарпатської обл.Завантажити>>>
Біологія
null
https://urok.osvita.ua/materials/biology/7497/attachment-download/716/
files/biology_3.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/75068/
Конспект уроку "Регуляція травлення"
На уроці продовжено вивчення організму людини за функціональним принципом та формування поняття про організм як складну багаткомпонентну цілісну систему.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/75068/attachment-download/27949/
files/urok_37_1.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/75319/
Презентація "Екосистема. Різноманітність екосистем"
Презентація містить основні поняття про екосистеми, їх класифікацію, екологічні чинники, взаємозв’язки між організмами, правило екологічної піраміди, приклади розв’язування типових задач.
Біологія
9 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/75319/attachment-download/27960/
files/prezentacija_16.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/77424/
Розробка уроку "Будова клітини"
План-конспект уроку біології з теми "Клітина".
Біологія
6 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/77424/attachment-download/28159/
files/urok_255_1.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/77564/
Розробка уроку "Типи поведінкових реакцій тварин"
Мета уроку – розвидок спостереження та логічного мислення, бережливого ставлення при догляді та спілкуванні з тваринами
Біологія
6 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/77564/attachment-download/28236/
files/urok_17_2.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/77740/
Розробка уроку "Виявлення в продуктах харчування вуглеводів, білків та жирів"
План-конспект уроку з теми «Травлення», мета якого - закріпити знання учнів про будову травної системи, розглянути якісні реакції на вуглеводи, білки, жири; розвивати вміння працювати в групах; сприяти глибокому творчому засвоєнню вивченого матеріалу, розвивати пізнавальну активність учнів.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/77740/attachment-download/28269/
files/urok_33.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/77811/
Розробка уроку "Серце: будова та функції. Робота серця"
План-конспект уроку на заявлену тему, навчальна мета якого – сформувати в учнів знання про особливості будови та функцій серця людини; розкрити взаємозв’язок між будовою та функціями серця; ознайомити з особливостями роботи серця.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/77811/attachment-download/28312/
files/urok_57.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/77814/
Розробка уроку "Неклітинні форми життя. Віруси, віроїди, пріони"
План-конспект уроку на заявлену тему.
Біологія
10 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/77814/attachment-download/28315/
files/urok_61.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/79428/
Стаття "Деревно-чагарникові рослини садово-паркових культур фітоценозів промислового міста"
Стаття містить результати досліджень з визначення деревно-чагарникової флори та життєвості рослин в певних моніторінгових ділянках міста Кам’янського, які можуть бути використані в подальшому для озеленення міста.
Біологія
11 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/79428/attachment-download/28487/
files/stattya_37.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/79534/
Методична розробка "Рослина – живий організм"
Матеріал містить поточний і тематичний контроль знань з теми "Рослина – живий організм".
Біологія
6 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/79534/attachment-download/28517/
files/urok_177.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/80094/
Розробка уроку "Різноманітність амфібій, їх роль у природі та значення в житті людини"
Другий (заключний) урок з вивчення амфібій. На цьому уроці учні знайомляться з різними групами амфібій і поглиблюють знання про їхню роль у природі та значення в житті людини.
Біологія
7 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/80094/attachment-download/28661/
files/urok_269.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/80134/
Розробка проєкту "Особливості впливу кімнатних рослин на стан здоров’я людини"
План-конспект реалізації екологічного проєкту.
Біологія
5 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/80134/attachment-download/28700/
files/stattya_61.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/8023/
Продукти харчування та здоров’я
Мета уроку: Навчальна: формування поняття про харчові добавки, штрихкод, генномодифіковані продукти. Розвивальна: розвиток вміння читати і аналізувати інформацію на етикетці товару; розвиток вміння самостійно приймати рішення у виборі товару; розвиток комунікативної компетентності; розвиток навичок здорового способу життя; розвиток поняття про екологію здоров’я. Виховна: виховання свідомого ставлення до свого здоров’я; виховання свідомого розуміння зв’язка між екологією природи і здоров’ям  людини; забезпечення професійного самовизначення. Форма проведення: урок-консультація.Тип уроку: урок засвоєння нової інформації.Обладнання: виставка інформаційних джерел про здорове харчування і харчові добавки; епіграф уроку; плакати про штрихкод, шкідливі добавки, про правила покупця; чорний ящик; набори упаковок продуктів харчування; картки первинної експертизи продуктів. Міжпредметні зв’язки: біологія, економіка, екологія, правознавство, основи здоров’я, інформатика.Ключові поняття уроку: здорове харчування, харчові добавки, штрихкод, правила споживача.Автор: Ігнатенко О. С., учитель хімії та біології, заступник директора з НВР, Новомосковська школа № 15 Дніпропетровської обл.
Біологія
null
https://urok.osvita.ua/materials/biology/8023/attachment-download/775/
files/kharh_zdorov_1.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/8026/
Мої відкриті уроки. (Рос. мова.)
АНАТОМИЯ. 9 кл. Тема: мышечная система человека. Цели: обеспечить условия для усвоения учащимися материала о мышечной системе человека; продолжить формировать умение работать с текстом учебника и его иллюстрация ми (выделять основное, структурировать текст, составлять обобщающую схему); способствовать дальнейшему развитию умения формировать и излагать свои мысли, правильно строить монологическую речь; содействовать развитию внимания, наблюдательности, памяти, логического мышления через использование заданий и упражнений, развивающих интеллектуальные способности; создать условия для развития умения общаться, работать в группе, планировать свою деятельность и работать во времени; побуждать к занятиям физкультурой и спортом. Оборудование: таблицы, торс человека, дидактические карточки, памятки, ватман, маркеры. Тип урока - урок усвоения новых знаний.Завантажити>>> БИОЛОГИЯ. 9 кл. Тема: кровеносные сосуды. Строение. Функции. Цели: изучить особенности строения кровеносных сосудов в связи с выполняемыми функциями; развивать творческую активность и познавательный интерес учащихся; содействовать дальнейшему формированию умения работать с учебником и дополнительной литературой, рисунками, схемами, сравнивать, обобщать, делать выводы; поддерживать развитие интереса к изучению биологии; обеспечить условия для формирования этических отношений в коллективе, при работе в малой группе (взаимопомощь, отзывчивость); для развития коммуникативных способностей. Тип урока - урок усвоение новых знаний. Форма урока - урок исследование. Оборудование: учебники, раздаточный материал с заданиями, схемы, макеты, карточки с понятиями, "фишки" для оценивания, сердце - "валентинка", разборная модель сердца, предмет имитирующий микрофон. Завантажити>>> БИОЛОГИЯ. 10 кл. Тема урока: органические соединения: микро- и макромолекулы. Углеводы: строение, свойства, функции. Цели урока: содействовать формированию у учащихся понятий макро- и микромолекулы, органические соединения; обеспечить условия для углубления знаний о роли углеводов в живом организме, о связи между строением и свойствами углеводов; создать условия для формирования у учащихся общеучебных приемов и способов учебной деятельности: умения составлять схемы и таблицы, работать с учебником и дополнительной литературой, использовать данные экспериментов, работать индивидуально и в группах; умение решать проблемные вопросы. Тип урока - урок усвоения новых знаний. Методы и методические приемы: беседа, опережающее задание, объяснение по опорным незаконченным схемам, заполнение таблицы, лабораторные опыты, решение проблемных вопросов, работа в группах. Оборудование и материалы: рафинад на тарелке, 2 пробирки с водой, крахмал, справочник по химии, листы ОС. Проблемный вопрос (на доске): почему жизнь на Земле основана на углероде (С)? Автор: Кірєєва В. І., учитель біології, Енергодарський НВК № 5 Запорізької обл. Завантажити>>>
Біологія
null
https://urok.osvita.ua/materials/biology/8026/attachment-download/779/
files/anatomiya_9_1.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/8066/
Підготовка до ЗНО
Автор: Андріанова С. В., учитель біології, Новицька школа Шепетівського району Хмельницької обл. Завантажити>>>
Біологія
null
https://urok.osvita.ua/materials/biology/8066/attachment-download/817/
files/zno_1_6.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/8127/
План-конспект уроку з біології "Еритроцити. Переливання крові". 9 клас
Мета уроку: навчальна – формування поняття про еритроцити, як формені елементи крові; формування поняття про групи крові; формування поняття про взаємозв’язок біологічних явищ з математичними діями; розвивальна – розвиток логічного мислення; розвиток вміння пошуку причинно-наслідкових зв’язків; розвиток комунікативної компетентності; розвиток вміння роботи з різними джерелами інформації; розвиток вміння працювати з лабораторним обладнанням; розвиток вміння розв’язання пропорцій, побудови графіків залежності; виховна – формування інтересу до вивчення біології і математики; формування здорового способу життя; профорієнтація; розширення кругозору учнів. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Форма уроку: урок-лабораторія. Обладнання: мікроскопи, постійні мікропрепарати крові людини та жаби, таблиця "Групи крові". Міжпредметний зв’язок: біологія тварин, історія, математика, статистика, географія, фізика.Автор: Ігнатенко О. С., учитель хімії та біології, заступник директора з НВР, Новомосковська школа № 15 Дніпропетровської обл.Завантажити>>>
Біологія
null
https://urok.osvita.ua/materials/biology/8127/attachment-download/852/
files/eritrotsyty_1.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/8273/
План-конспект комбінованого уроку з біології "Общая характеристика лишайников как симбиотических организмов. Значение лишайников в природе и в жизни человека". 7 клас (Рос. мова.)
Цель:познакомить учащихся с особенностями строения и жизнедеятельности лишайников как симбиотических организмов; показать приспособленность лишайников к разнообразным условиям обитания, их роль в природе и жизни человека; формировать умения анализиро вать, сопоставлять, делать выводы, работать в группах, воспитывать чувства взаимопомощи и товарищества. Оборудование: мультимедийный проектор, презентация, раздаточный материал для учащихся (опорные конспекты). Тип урока: комбинированный. Автор: Данильченко О. В., учитель біології, Донецька школа № 97 з поглибленим вивченням англійської мови. Завантажити>>>
Біологія
null
https://urok.osvita.ua/materials/biology/8273/attachment-download/943/
files/lishay_1.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/8291/
План-коспект мультимедійного уроку з біології "Загальна характеристика нервової системи. Будова нервової системи". 9 клас
Мета уроку:освітня: сприяти розумінню знань про будову і функції нервової системи, механізму взаємозв'язку спинного та головного мозку, підпорядкування їх функцій; уточнити знання про складові частини центрального відділу нервової системи; розвиваюча : продовжити навчання умінням знаходити необхідні відомості, розкривати причинно-наслідкові зв'язки; виховна: стимулювати розвиток пізнавального інтересу, продовжити роботу з розвитку інтелектуальних умінь. План уроку: мотивація; актуалізація знань; вивчення нового матеріалу; закріплення; перевірка засвоєння знань; домашнє завдання; оцінювання. Автор: Луць І. І., учитель біології, Бубнівська школа Володимир-Волинського району Волинської обл.
Біологія
null
https://urok.osvita.ua/materials/biology/8291/attachment-download/959/
files/nerv_syst_1.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/8339/
План-конспект уроку з біології "Глобальні зміни клімату". 11 клас
Мета:пояснити сутність глобальних екологічних проблем (парникового ефекту, кислотних дощів, деформації озонового шару, деградації грунтів, хімічного забруднення) та їх наслідки; розкрити негативний вплив антропогенного фактора на навколишнє середовище міста Н ововолинська; показати негативний вплив антропогенного фактора на здоров’я людини у досліджуваному регіоні; розробити заходи, спрямовані на покращення екологічного стану міста Нововолинська; розвивати логічне мислення, уміння і навички працювати; з додатковими джерелами інформації, систематизувати та узагальнювати матеріал, аналізувати і робити висновки; виховувати почуття відповідальності за долю рідної землі, за майбутнє Волині, почуття патріотизму, прагнення до гармонії, людяності, доброти, дбайливе ставлення до природи, особисту відповідальність за охорону навколишнього середовища. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Форма уроку: ділова гра. Методи: науково-пошукові, проблемні, репродуктивні. Обладнання: плакати, матеріали спостережень за погодою, дані метеорологічної станції міста Володимира-Волинського, фотоматеріали, що відображають екологічну ситуацію краю, слайди з краєвидами куточків природи досліджуваного регіону.Автор: Янюк О. М., учитель біології, Нововолинська школа № 7 Волинської обл.Завантажити>>>
Біологія
null
https://urok.osvita.ua/materials/biology/8339/attachment-download/989/
files/klimat_1.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/9344/
Методична розробка уроку з біології "Системи схрещувань організмів та їхні генетичні наслідки"
Мета:сформувати поняття про суть процесу гібридизації, ознайомити учнів із шляхами отримання гібридів, з особливостями  таких форми гібридизації як внутрішньовидова, міжвидова і міжродова, виявити риси подібності і відмінності між спорідненим і неспоріднене схрещуванн ям; розвивати увагу, спостережливість, пам’ять, логічне і критичне мислення, вміння аналізувати явища з різних точок зору; вміння виділяти спільні та відмінні риси у процесі порівняння; розвивати вміння виділяти причинно-наслідкові зв’язки, формувати і викладати свої думки, правильно будувати свою монологічну мову; розвивати вміння спілкуватися та працювати в групі; продовжити формування вміння працювати з текстом підручника та його ілюстраціями: виділяти головне і суттєве, структурувати текст, складати порівняльну таблицю, узагальнюючу схему; сформувати розуміння учнями значущості знань про позитивні та негативні наслідки гібридизації; формувати негативне відношення до шлюбів між близькими родичами, спираючись на наукові факти; формувати потяг до отримання сучасних біологічних знань. Обладнання: картки із різнорівневими завданнями, фотоматеріали. Тип уроку: формування нових знань. Міжпредметні зв’язки: історія, українська мова, географія, економіка. Основні поняття: гібридизація, споріднене схрещування або інбридинг, неспоріднене схрещування або аутбридинг, віддалена гібридизація. Автор: Зінченко В. В., викладач біології та хімії, Зіньківський професійний аграрний ліцей Полтавської обл. Завантажити>>>
Біологія
null
https://urok.osvita.ua/materials/biology/9344/attachment-download/1275/
files/genetika_1.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/bilki-2/
Презентація "Білки"
Презентація подається з метою – розширити уявлення учнів про різноманітність органічних речовин на прикладі білків як природних полімерів, вивчити структуру та значення білків, їхні фізичні та хімічні властивості, ознайомити учнів з первинною і вторинною структурою білків та їхніми особливостями.
Біологія
9 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/bilki-2/attachment-download/34069/
files/Bilki.ppt
https://urok.osvita.ua/materials/biology/bilki/
Розробка уроку "Білки"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – розширити уявлення учнів про різноманітність органічних речовин на прикладі білків як природних полімерів, розвивати вміння здійснювати хімічний експеримент та аналізувати одержані дані, виховувати дбайливе ставлення до особистого здоров’я.
Біологія
9 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/bilki/attachment-download/34067/
files/Bilki.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/biocenoz-ta-jogo-struktura/
Презентація "Біоценоз та його структура"
Презентація подається з метою – ознайомити учнів із теоретичним матеріалом, який містить відомості про поняття "біоценоз" та його структуру: видову, просторову й екологічну; розповісти про умови співіснування угруповань взаємопов'язаних популяцій різних видів.
Біологія
11 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/biocenoz-ta-jogo-struktura/attachment-download/35528/
files/biocenoz 11 klas.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/biologicna-gra-hto-zverhu/
Розробка заходу "Хто кращий"
Сценарій проведення заходу на заявлену тему, мета якого – розширити та узагальнити знання учнів з теми “Різноманітність тварин. Хордові" в ігровій формі; розвивати пізнавальний інтерес до вивчення біології, вміння креативно мислити, приймати правильні рішення і працювати в команді.
Біологія
7 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/biologicna-gra-hto-zverhu/attachment-download/35708/
files/Hto zverhu.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/biologicni-diktanti-ta-samostijni-roboti-z-predmetu-biologia-ludini/
Методична розробка "Біологічні диктанти та самостійні роботи з предмета "Біологія людини"
У матеріалі на заявлену тему з досвіду роботи авторка представляє різні види самостійних робіт та біологічних диктантів, які допоможуть учителю на уроках швидко перевірити знання учнів з певної теми. Також такі роботи можна використовувати для узагальнення пройденого матеріалу.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/biologicni-diktanti-ta-samostijni-roboti-z-predmetu-biologia-ludini/attachment-download/28960/
files/biologicni diktanti.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/biosfera-ta-ii-mezi/
Розробка уроку "Біосфера та її межі"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – ознайомити учнів із суттєвими ознаками понять "біосфера", "рослинність" та "тваринний світ"; навчити пояснювати особливості поширення біосфери та її складових; визначати закономірності поширення живих організмів та умови їхнього утворення; розуміти важливість збереження біосфери та наслідки впливу людини на рослинність і тваринний світ.
Біологія
11 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/biosfera-ta-ii-mezi/attachment-download/33766/
files/BIOSFERA TA II MEZI.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/biosferni-zapovidniki-prirodni-zapovidniki-stepiv-ukraini/
Презентація "Біосферні заповідники, природні заповідники степів України"
Презентація подається з метою – ознайомити учнів з природними заповідниками степів України, донести важливість цих територій для збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги, у даній розробці зазначено значення заповідників як місць наукових досліджень, освіти та екологічного туризму; звернут и увагу на необхідність захисту степової біоти та підтримки сталого розвитку.
Біологія
9 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/biosferni-zapovidniki-prirodni-zapovidniki-stepiv-ukraini/attachment-download/38681/
files/Biosferni zapovidniki, prirodni zapovidniki stepiv Ukraini.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/budova-ta-funkcii-tonkogo-ta-tovstogo-kisecnika-znacenna-pecinki-v-organizmi/
Будова та функції тонкого та товстого кишечника. Значення печінки в організмі
Третій урок з теми "Травлення". На уроці діти остаточно з'ясовують, як відбувається травлення і яка його роль в організмі, як працюють печінка і підшлункова залоза. Діти працюють у групах для кращого розуміння нового матеріалу, використовуючи підручники і додатковий матеріал. Для економії часу викор истовується опорний конспект.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/budova-ta-funkcii-tonkogo-ta-tovstogo-kisecnika-znacenna-pecinki-v-organizmi/attachment-download/28773/
files/Opornij konspekt.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/cinniki-so-vplivaut-na-funkcii-nirok-negativnij-vpliv-alkogolnih-napoiv-na-funkcii-nirok/
Презентація "Чинники, що впливають на функції нирок, негативний вплив алкогольних напоїв на функції нирок"
Презентація подається з метою – ознайомити учнів з негативними чинниками, що впливають на функції нирок, звернути увагу на негативний вплив алкогольних напоїв та нікотину на функції нирок, а також – інші шкідливі звички.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/cinniki-so-vplivaut-na-funkcii-nirok-negativnij-vpliv-alkogolnih-napoiv-na-funkcii-nirok/attachment-download/38255/
files/Cinniki, so vplivaut na funkcii nirok, negativnij vpliv alkogolnih napoiv na funkcii nirok..pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/doslidnickij-proekt-eko-dia-na-zahist-pervocvitiv/
Розробка проєкту "Еко-дія на захист первоцвітів"
План-конспект реалізації проєкту, мета якого – пропагувати відмову від купівлі первоцвітів; дати знання про первоцвіти, які занесені до Червоної книги України, розширювати знання про охорону цих рослин; з’ясувати, чому більшість первоцвітів перебувають під охороною та занесені до Червоної книги Укра їни; навчити учнів оберігати ці рослини; розвивати почуття дбайливого господаря своєї землі.
Біологія
7 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/doslidnickij-proekt-eko-dia-na-zahist-pervocvitiv/attachment-download/37729/
files/Doslidnickij proekt.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/ekologicnij-proekt-na-temumalenka-muraska-ci-velika-bida/
Екологічний проєкт "Маленька мурашка чи велика біда"
План-конспект реалізації проєкту, мета якого – проаналізувати способи боротьби з мурахами на присадибній ділянці; формувати екологічну свідомість людей; привернути увагу населення до вирішення екологічних проблем; сприяти практичному вирішенню проблеми.
Біологія
10 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/ekologicnij-proekt-na-temumalenka-muraska-ci-velika-bida/attachment-download/30366/
files/proekt merahi .docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/energetika-harcuvanna/
Розробка уроку "Енергетика харчування"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – навчити здобувачів освіти розрахувати добовий раціон людини шляхом визначення індексу маси тіла (ІМТ або індекс Кетлє), навчити визначати величини основного обміну, коефіцієнту фізичної активності К, а також – розрахувати особисті дані свого раціону харчування.
Біологія
10 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/energetika-harcuvanna/attachment-download/33840/
files/Energetika harcuvanna.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/formuvanna-ekologicnoi-kulturi-zasobom-organizacii-individualnoi-roboti-ucniv-ta-zalucenna-ih-do-vikonanna-doslidnickih-proektiv/
Стаття "Формування екологічної культури засобом організації індивідуальної роботи учнів та залучення їх до виконання дослідницьких проєктів"
Стаття на заявлену тему подається з метою – розглянути проблему формування екологічної культури учнів засобом залучення їх до виконання дослідницьких екологічних проектів під час організації індивідуальної роботи; піднести рівень екологічної культури молоді з метою покращити користування природними ресурсами у майбутньому.
Біологія
10 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/formuvanna-ekologicnoi-kulturi-zasobom-organizacii-individualnoi-roboti-ucniv-ta-zalucenna-ih-do-vikonanna-doslidnickih-proektiv/attachment-download/33622/
files/Bazilevska O.V. statta.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/geneticnij-kodbiosintez-bilka/
Презентація "Генетичний код. Біосинтез білка"
Презентація подана з метою ознайомити учнів з наявністю у живих організмах величезної кількості різноманітних білків, інформація про структуру кожного з них має зберігатись у клітинах; єдина для всіх живих організмів система кодування спадкової інформації – генетичний код – зберігається у клітині у вигляді певної послідовності нуклеотидів молекул нуклеїнових кислот; саме ця послідовність нуклеотидів і визначає порядок розташування амінокислотних залишків у поліпептидному ланцюзі під час його синтезу.
Біологія
9 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/geneticnij-kodbiosintez-bilka/attachment-download/30990/
files/Geneticnij kod. Biosintez bilka.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/genom-ludini/
Презентація "Геном людини"
Презентація на заявлену тему подана із метою – ознайомити здобувачів освіти з проектом "Геном людини"; дана презентація містить інформацію про особливості досліджень геному людини на різних етапах; у поданому матеріалі окреслені перспективи подальшого вивчення геному людини за допомогою сучасних мет одів досліджень.
Біологія
10 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/genom-ludini/attachment-download/31725/
files/Genom ludini.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/ih-stihia-polit-ptahi-osoblivosti-budovi-sposobu-zitta/
Розробка уроку "Птахи: особливості будови, способу життя"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – ознайомити учнів із особливостями будови та процесів життєдіяльності цих тварин; розкрити пристосування до польоту у системах органів, звернути увагу учнів на особливості будови різних видів пір'я, розвивати вміння знаходити взаємозв’язки між об’єк тами вивчення та вміння аналітично мислити; виховувати бережливе ставлення до птахів.
Біологія
7 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/ih-stihia-polit-ptahi-osoblivosti-budovi-sposobu-zitta/attachment-download/35044/
files/mij konspekt .docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/informacijnij-material-do-uroku-riznomanitnist-ssavciv/
Презентація "Різноманітність ссавців"
Презентація подається з метою – ознайомити учнів з інформацією про особливості будови, представників ссавців: хижих, китоподібних та приматів; допомогти сформувати уявлення про значення тварин у природі та їхню роль у житті людини; поданий матеріал містить інформацію про тварин, що занесені до Черво ної книги України.
Біологія
7 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/informacijnij-material-do-uroku-riznomanitnist-ssavciv/attachment-download/34715/
files/riznomanitnist tvarin 2 urok.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/intelektualna-gra-z-biologii-erudit-10-11klas/
Розробка заняття "Інтелектуальна гра з біології "Ерудит"
План-конспект заняття на заявлену тему, мета якого – мотивувати старшокласників до вивчення біології; закріпити вже набуті знання у процесі гри; розвивати пізнавально-інтелектуальну, комунікаційну, соціально-особистісну компетентність учнів; формувати вміння працювати в команді.
Біологія
10 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/intelektualna-gra-z-biologii-erudit-10-11klas/attachment-download/32257/
files/Druk - intelektgra.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/interaktivni-vpravi-krosvordi-rebusi-z-biologii-dla-6-klasu/
Методична розробка "Інтерактивні вправи (кросворди, ребуси)"
У матеріалі на заявлену тему з досвіду роботи авторка на основі впровадження самостійної роботи на уроках біології та аналізу результатів навчальних досягнень учнів з предмета презентує інтерактивні вправи для самостійної роботи учнів 6 класу на уроках біології.
Біологія
6 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/interaktivni-vpravi-krosvordi-rebusi-z-biologii-dla-6-klasu/attachment-download/29799/
files/krosvord 6 klas_1.pdf
https://urok.osvita.ua/materials/biology/interaktivni-vpravi-krosvordi-rebusi-z-biologii-dla-6-klasu/
Методична розробка "Інтерактивні вправи (кросворди, ребуси)"
У матеріалі на заявлену тему з досвіду роботи авторка на основі впровадження самостійної роботи на уроках біології та аналізу результатів навчальних досягнень учнів з предмета презентує інтерактивні вправи для самостійної роботи учнів 6 класу на уроках біології.
Біологія
6 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/interaktivni-vpravi-krosvordi-rebusi-z-biologii-dla-6-klasu/attachment-download/29799/
files/krosvord 6 klas.pdf
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-biologii-u-6-klasi-z-temi-zaplidnenna-budova-nasinini/
Розробка уроку "Запліднення. Будова насінини"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – ознайомити учнів із процесом запліднення у квіткових рослин; розкрити його біологічне значення; дослідним шляхом ознайомити із будовою насінини на прикладі пшениці і квасолі; сформувати поняття про насінину як зачатковий розчин, що містить зародкові органи рослини і запас поживних речовин; виховувати бережливе ставлення до рослин.
Біологія
6 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-biologii-u-6-klasi-z-temi-zaplidnenna-budova-nasinini/attachment-download/33893/
files/Zaplidnenna. Budova nasinini.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-gigiena-zoru/
Розробка уроку "Гігієна зору"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – ознайомити учнів із найпоширенішими порушеннями зору та їхніми причинами; розкрити профілактичні заходи; звернути увагу на гігієну зору; надати поняття про оптичну систему ока та його акомодацію; розвивати уміння учнів визначати корисне та шкідливе для здоров’я людини, уміння логічно мислити та робити відповідні висновки.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-gigiena-zoru/attachment-download/34374/
files/Gigiena zoru..doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-krov-ii-sklad-ta-funkcii-laboratorna-robota1mikroskopicna-budova-krovi-ludini-prezentacia-do-uroku/
Розробка уроку "Кров, її склад та функції. Мікроскопічна будова крові людини"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – ознайомити учнів із кров'ю та її складом, розглянути характерні особливості формених елементів крові; формувати належне ставлення учнів до проблеми здоров'я та здорового способу життя, розглянути склад крові: плазму й формені елементи, довести взаєм озв'язок між будовою та функціями формених елементів крові; дослідити мікроскопічну будову крові людини.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-krov-ii-sklad-ta-funkcii-laboratorna-robota1mikroskopicna-budova-krovi-ludini-prezentacia-do-uroku/attachment-download/34366/
files/ Sklad i vlastivosti krovi .doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-metodi-doslidzenna-klitin-tipi-mikroskopii/
Розробка уроку "Методи дослідження клітин, типи мікроскопії"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – поглибити знання учнів про методи вивчення організмів, ознайомити з методом світлової мікроскопії, збільшувальними приладами, правилами роботи з ними; продовжити формувати в учнів наукове розуміння необхідності і оволодіння методами дослідження орга нізмів для вивчення їхньої будови і процесів життєдіяльності; розвивати уміння і навички роботи з мікроскопом. .
Біологія
9 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-metodi-doslidzenna-klitin-tipi-mikroskopii/attachment-download/34375/
files/Metodi doslidzenna klitin, tipi mikroskopii. .doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-sistematika-nauka-pro-organizmiv-principi-naukovoi-klasifikacii-organizmiv-2/
Розробка уроку "Систематика – наука про організми. Принципи наукової класифікації організмів"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – розглянути поняття "систематика, номенклатура, класифікація, філогенетична систематика", ознаки природних та штучних систем живого світу; навчити принципів сучасної біологічної систематики; з’ясувати переваги та недоліки різних підходів до системати ки; навчити встановлювати ієрархічні та еволюційні зв’язки між таксонами різних рангів; виховувати бережливе ставлення до біорізноманіття у живій природі.
Біологія
10 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-sistematika-nauka-pro-organizmiv-principi-naukovoi-klasifikacii-organizmiv-2/attachment-download/36572/
files/konspekt uroku_3.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-struktura-eukarioticnoi-klitini-citoplazma/
Розробка уроку "Структура еукаріотичної клітини: цитоплазма"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – ознайомити учнів з особливостями будови та функціями цитоплазми, цитоскелета й органел; значенням цитоплазми та цитоскелета для клітини; навчити розпізнавати компоненти клітин на схемах та електронних мікрофотографіях; розвивати увагу, пам’ять, логі чне мислення, уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, аналізувати й узагальнювати інформацію.
Біологія
9 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-struktura-eukarioticnoi-klitini-citoplazma/attachment-download/34376/
files/Struktura klitini.Citoplazma.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-termoregulaciapersa-dopomoga-pri-termicnih-poskodzennah-skiri-opiki-obmorozenna-teplovomu-ta-sonacnomu-udari-zahvoruvanna-skiri-ta-ih-profilaktika/
Розробка уроку "Терморегуляція. Перша допомога при термічних пошкодженнях шкіри (опіки, обмороження), тепловому та сонячному ударі"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – сформувати в учнів уявлення про роль шкіри у процесах терморегуляції, розвинути і поглибити уявлення про гомеостаз, поглибити знання учнів про закономірність збереження енергії та процеси теплоутворення і тепловіддачі, пояснити на конкретних приклад ах небезпеку та причини перегрівання та переохолодження, розкрити позитивну роль і з’ясувати основні методи загартовування для підтримання здоров’я людини.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-termoregulaciapersa-dopomoga-pri-termicnih-poskodzennah-skiri-opiki-obmorozenna-teplovomu-ta-sonacnomu-udari-zahvoruvanna-skiri-ta-ih-profilaktika/attachment-download/34370/
files/termoregulacia.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-tkanini-roslin/
Розробка уроку "Тканини рослин"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – сприяти формуванню навчально-пізнавальної компетентності через формування знань про рослинні тканини, їх різноманітність, ознайомлення з особливостями будови та функціями рослинних тканин; сприяти формуванню ключових компетентностей; сприяти формува нню здоров’язберігаючої компетентності шляхом залучення до проведення фізкультхвилинки, формуванню ціннісного ставлення до навколишнього середовища; формування "ситуації успіху".
Біологія
6 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-tkanini-roslin/attachment-download/29797/
null
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-zagalna-harakteristika-sensornih-sistem-budova-analizatoriv/
Розробка уроку "Загальна характеристика сенсорних систем. Будова аналізаторів"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – надати учням загальну характеристику сенсорних систем та сформувати загальне уявлення про сенсорні системи, розкрити поняття “аналізатори”, розвивати вміння порівнювати різні типи рецепторів, що сприймають усю інформацію про зміни всередині організ му.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-zagalna-harakteristika-sensornih-sistem-budova-analizatoriv/attachment-download/34372/
files/Zagalna harakteristika sensorny sistemi.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-zaplidnenna/
Розробка уроку "Процес запліднення у квіткових рослин"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – з’ясувати особливості процесу запліднення у квіткових рослин, визначити його основні характерні риси, пояснити переваги такого типу запліднення; установити взаємозв’язок між будовою та функціями головних частин квітки; ознайомити учнів з будовою нас іння, сформувати поняття про насінину як зачаткову рослину, що містить зародкові органи і запас поживних речовин; робити узагальнюючі висновки; виховувати бережливе ставлення до природи.
Біологія
6 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-zaplidnenna/attachment-download/35243/
files/Zaplidnenna.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-z-biologii-7-klas-ptahi-osoblivosti-budovi-ta-sposobu-zitta/
Розробка уроку "Птахи. Особливості будови та способу життя"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – ознайомити учнів із класом Птахи, їхнім походженням, основними прогресивними ознаками й механізмом польоту птахів; розвивати пізнавальний інтерес учнів, спостережливість, вміння робити правильні висновки; виховувати почуття відповідальності за приро ду.
Біологія
7 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-z-biologii-7-klas-ptahi-osoblivosti-budovi-ta-sposobu-zitta/attachment-download/37229/
files/92161.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-z-biologii-na-temu-nukleinovi-kisloti/
Розробка уроку "Нуклеїнові кислоти"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – навчити учнів самостійно здобувати знання, вивчити структуру і функції нуклеїнових кислот, їхні подібність і відмінності, їхню роль в клітині; розвивати логічне мислення, уміння порівнювати й узагальнювати, формувати навички самоаналізу.
Біологія
9 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-z-biologii-na-temu-nukleinovi-kisloti/attachment-download/31955/
files/biologia.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-z-biologii-tema-uroku-travlenna-v-rotovij-poroznini-ta-slunku/
Розробка уроку "Травлення в ротовій порожнині та у шлунку"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – розглянути і вивчити будову та функцii ротовоi порожнини та шлунка; розвивати в учнів творчі здібності, логічне мислення і уяву, вміння застосовувати набуті знання для обґрунтування правил гігієни і профілактики захворювань органів травлення; вихову вати бажання вести здоровий спосіб життя і берегти своє здоров'я з молодих років, дотримуватися гiгiєни харчування.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-z-biologii-tema-uroku-travlenna-v-rotovij-poroznini-ta-slunku/attachment-download/35404/
files/travlenna urok.doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-znacenna-i-budova-skiri/
Розробка уроку "Значення і будова шкіри"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – ознайомити учнів з будовою шкіри; сформувати знання про захисну, рецепторну, видільну й теплорегуляційну функції шкіри у зв'язку з її будовою; розкрити роль шкіри як зовнішнього бар'єра в обміні речовин організму з навколишнім середовищем.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-znacenna-i-budova-skiri/attachment-download/34371/
files/Znacenna i budova skiri.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-zorova-sensorna-sistema-oko/
Розробка уроку "Зорова сенсорна система. Око"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – сформувати в учнів загальне уявлення про зорову сенсорну систему, розглянути її будову й особливості функціонування; продемонструвати наявність на сітківці ока сліпої плями, пояснити механізми, які компенсують її існування.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konspekt-uroku-zorova-sensorna-sistema-oko/attachment-download/34373/
files/Zorova sensorna sistema. Oko. .doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konvencia-pro-bioriznomanitnist-geneticna-vidova-ta-ekosistemna-riznomanitnist/
Презентація "Конвенція про біорізноманітність. Генетична, видова та екосистемна різноманітність"
Презентація подається з метою – ознайомити учнів із документом "Конвенція про біорізноманітність", звернути їхню увагу на генетичну, видову та екосистемну різноманітність, а також – на інші види біорізноманіття.
Біологія
9 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/konvencia-pro-bioriznomanitnist-geneticna-vidova-ta-ekosistemna-riznomanitnist/attachment-download/38258/
files/Konvencia pro bioriznomanitnist. Geneticna, vidova ta ekosistemna riznomanitnist..pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/laboratorne-doslidzenna-no-8-budova-ploda/
Тестові завдання "Будова плодів"
Матеріал на заявлену тему подається з метою – визначити складові встановлення відповідностей, послідовностей та узагальнення теоретичних знань з поданої теми, зробити висновок про особливості будови і поширення плодів.
Біологія
6 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/laboratorne-doslidzenna-no-8-budova-ploda/attachment-download/35150/
files/L.doslidzenna No8 Budova ploda.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodicna-rozrobka-biosintez-bilkiv/
Розробка уроку "Біосинтез білків"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – розширити знання здобувачів освіти про особливості та основні етапи біосинтезу білків; розглянути основну термінологію поданої теми, ознайомити здобувачів освіти з особливостями транскрипції генетичної інформації.
Біологія
10 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodicna-rozrobka-biosintez-bilkiv/attachment-download/32403/
files/Biosintez bilka 0.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodicna-rozrobka-interaktivnogo-navcalnogo-posibnika-dla-ucniv-7-klasu-iz-biologii-2/
Методична розробка "Інтерактивний навчальний посібник. Біологія. 7 клас"
У матеріалі на заявлену тему з досвіду роботи авторка підібрала та систематизувала матеріал згідно з діючою навчальною програмою з урахуванням вікових особливостей учнів. Систематизовано для зручного формування конспекту до теми уроку з метою навчання та підготовки до ДПА чи ЗНО.
Біологія
7 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodicna-rozrobka-interaktivnogo-navcalnogo-posibnika-dla-ucniv-7-klasu-iz-biologii-2/attachment-download/30041/
files/biologia 7 klas_1.pdf
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodicna-rozrobka-interaktivnogo-navcalnogo-posibnika-dla-ucniv-7-klasu-iz-biologii-2/
Методична розробка "Інтерактивний навчальний посібник. Біологія. 7 клас"
У матеріалі на заявлену тему з досвіду роботи авторка підібрала та систематизувала матеріал згідно з діючою навчальною програмою з урахуванням вікових особливостей учнів. Систематизовано для зручного формування конспекту до теми уроку з метою навчання та підготовки до ДПА чи ЗНО.
Біологія
7 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodicna-rozrobka-interaktivnogo-navcalnogo-posibnika-dla-ucniv-7-klasu-iz-biologii-2/attachment-download/30041/
files/biologia 7 klas.pdf
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodicna-rozrobka-interaktivnogo-navcalnogo-posibnika-dla-ucniv-7-klasu-iz-biologii/
Методична розробка "Інтерактивний навчальний посібник. Біологія. 6 клас"
У матеріалі на заявлену тему з досвіду роботи авторка підібрала та систематизувала матеріал згідно з діючою навчальною програмою з урахуванням вікових особливостей учнів. Систематизовано для зручного формування конспекту до теми уроку з метою навчання та підготовки до ДПА чи ЗНО.
Біологія
6 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodicna-rozrobka-interaktivnogo-navcalnogo-posibnika-dla-ucniv-7-klasu-iz-biologii/attachment-download/30038/
files/biologia 6 klas_1.pdf
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodicna-rozrobka-interaktivnogo-navcalnogo-posibnika-dla-ucniv-7-klasu-iz-biologii/
Методична розробка "Інтерактивний навчальний посібник. Біологія. 6 клас"
У матеріалі на заявлену тему з досвіду роботи авторка підібрала та систематизувала матеріал згідно з діючою навчальною програмою з урахуванням вікових особливостей учнів. Систематизовано для зручного формування конспекту до теми уроку з метою навчання та підготовки до ДПА чи ЗНО.
Біологія
6 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodicna-rozrobka-interaktivnogo-navcalnogo-posibnika-dla-ucniv-7-klasu-iz-biologii/attachment-download/30038/
files/biologia 6 klas.pdf
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodicna-rozrobka-teoreticnogo-zanatta-z-biologii-ta-ekologii-bilki-nukleinovi-kisloti-vuglevodi-lipidi-oglad-budovi-j-biologicnoi-roli/
Розробка заняття "Білки, нуклеїнові кислоти, вуглеводи, ліпіди: огляд будови й біологічної ролі"
План-конспект заняття на заявлену тему, мета якого – розширити знання учнів про різноманіття й функції білків, нуклеїнових кислот, вуглеводів та ліпідів, встановити зв'язок між будовою молекул і виконуваними ними функціями; з'ясувати значення білків, нуклеїнових кислот, вуглеводів та ліпідів для жив их організмів; розвивати вміння логічно мислити та знаходити зв'язки між особливостями будови та функціями біологічних структур.
Біологія
10 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodicna-rozrobka-teoreticnogo-zanatta-z-biologii-ta-ekologii-bilki-nukleinovi-kisloti-vuglevodi-lipidi-oglad-budovi-j-biologicnoi-roli/attachment-download/37442/
files/Metodicna rozrobka_Bilki, nukleinovi kisloti, vuglevodi, lipidi oglad budovi j biologicnoi roli (Metod portal).docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodicna-rozrobka-uroku-z-biologii-na-temu-racionalne-harcuvanna-osnova-normalnogo-obminu-recovin/
Розробка уроку "Раціональне харчування як основа нормального обміну речовин"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – сформувати у здобувачів освіти поняття про раціональне харчування та засвоїти основні його принципи; проаналізувати свій добовий раціон і його відповідність критеріям раціонального харчування; розвивати вміння логічно мислити, аналізувати та порівн ювати харчову та енергетичну цінність продуктів харчування щоденного вжитку; виховувати прагнення до здорового способу життя.
Біологія
10 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodicna-rozrobka-uroku-z-biologii-na-temu-racionalne-harcuvanna-osnova-normalnogo-obminu-recovin/attachment-download/35654/
files/Vidritij urok Racionalne harcuvanna.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodicna-rozrobka-vidkritogo-navcalnogo-zanatta-racionalne-harcuvanna-osnova-normalnogo-obminu-recovin/
Методична розробка "Раціональне харчування – основа нормального обміну речовин"
Методична розробка на заявлену тему подається з метою – допомогти педагогу провести відкрите навчальне заняття за темою "Раціональне харчування – основа нормального обміну речовин", із застосуванням різноманітних методик інтерактивного навчання на різних етапах заняття з метою створення умов для за гального розвитку особистості студента у відповідності з його здібностями, природним потенціалом; розвитку логічного мислення та підвищення інтересу до дисципліни.
Біологія
null
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodicna-rozrobka-vidkritogo-navcalnogo-zanatta-racionalne-harcuvanna-osnova-normalnogo-obminu-recovin/attachment-download/31827/
files/Ruban L.O..docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodika-skladanna-ta-vikoristanna-testovih-ta-tvorcih-zavdan-dla-zdijsnenna-kontrolu-rivna-navcalnih-dosagnen-ucniv-z-biologii/
Стаття "Методика складання та використання тестових та творчих завдань для здійснення контролю рівня навчальних досягнень учнів з біології"
У матеріалі на заявлену тему з досвіду роботи авторка пише, що вивчення стану підготовки учнів – неодмінна умова вдосконалення освітнього процесу. Особливо актуальним є оволодіння учнями методики рішення тестових завдань різного рівня складності у зв’язку з підготовкою до здачі зовнішнього незалежно го оцінювання. Це дає змогу вчителю одержати достовірну інформацію про ступінь розуміння школярами навчального матеріалу і на основі цього проєктувати подальше вивчення курсу.
Біологія
6 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodika-skladanna-ta-vikoristanna-testovih-ta-tvorcih-zavdan-dla-zdijsnenna-kontrolu-rivna-navcalnih-dosagnen-ucniv-z-biologii/attachment-download/29928/
files/B)Zmist.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodi-uzagalnenna-vivcenogo-ak-slah-do-formuvanna-sistemi-znan-z-biologii-u-zdobuvaciv-bazovoi-serednoi-osviti/
Методична розробка "Методи узагальнення вивченого як шлях до формування системи знань з біології у здобувачів базової середньої освіти"
У статті на заявлену тему подано методи узагальнення вивченого на уроках біології й у позаурочній діяльності з предметів: біологія й основи здоров'я, які можуть бути використані на практиці як молодими вчителями, так і досвідченими фахівцями біології.
Біологія
5 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/metodi-uzagalnenna-vivcenogo-ak-slah-do-formuvanna-sistemi-znan-z-biologii-u-zdobuvaciv-bazovoi-serednoi-osviti/attachment-download/30880/
files/Proekt ucitela biologii Cerkas V.U..docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/mutacii-vidi-mutacij-pricini-ta-naslidki-mutacij/
Розробка уроку "Мутації: види мутацій, причини та наслідки мутацій"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – сформувати в учнів знання про мутації та їх класифікацію; ознайомити з основними мутагенними факторами; розкрити причини та наслідки виникнення мутацій, застосовувати тенденції розвитку природничих наук та встановлювати причинно-наслідкові звʼязки.
Біологія
9 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/mutacii-vidi-mutacij-pricini-ta-naslidki-mutacij/attachment-download/36795/
files/Mutacii .doc
https://urok.osvita.ua/materials/biology/nacionalni-prirodni-parki-stepovoi-zoni-bez-morskih-ohoronnih-akvatorij/
Презентація "Національні природні парки степової зони без морських охоронних акваторій"
Презентація подається з метою – розглянути важливу тему національних природних парків степової зони без морських охоронних акваторій, надати огляд концепції національних природних парків, а також – навести приклади таких парків у степовій зоні України, акцентувати увагу на значенні цих парків для зб ереження біорізноманіття, підтримки екологічної рівноваги та розвитку екотуризму.
Біологія
9 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/nacionalni-prirodni-parki-stepovoi-zoni-bez-morskih-ohoronnih-akvatorij/attachment-download/38682/
files/Nacionalni prirodni parki stepovoi zoni bez morskih ohoronnih akvatorij.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/osoblivosti-pidhodiv-do-zberezenna-bioriznomanitnosti-ukrainskih-stepiv/
Презентація "Особливості підходів до збереження біорізноманітності українських степів"
Презентація подається з метою – ознайомити учнів з розглядом особливостей підходів до збереження біорізноманітності українських степів, дана розробка надає огляд загроз для степової біоти та пропонує підходи до її збереження, включаючи збереження природних масивів, створення заповідників, сприяння с талому використанню природних ресурсів; дана презентація спрямована на підвищення усвідомлення важливості збереження степової біоти та підтримки заходів з її охорони.
Біологія
9 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/osoblivosti-pidhodiv-do-zberezenna-bioriznomanitnosti-ukrainskih-stepiv/attachment-download/38795/
files/Osoblivosti pidhodiv do zberezenna bioriznomanitnosti ukrainskih stepiv (1).pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/porusenna-obminu-recovin-povazani-z-nestaceu-abo-nadliskom-nadhodzenna-himicnih-elementiv-ta-recovin/
Розробка уроку "Порушення обміну речовин, пов’язані з нестачею або надлишком надходження хімічних елементів та речовин"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – сформувати в учнів поняття про порушення обміну речовин, пов'язані з нестачею або надлишком надходження певних хімічних елементів та речовин, розвивати розуміння значення вивчення процесів обміну для формування навичок здорового способу життя.
Біологія
10 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/porusenna-obminu-recovin-povazani-z-nestaceu-abo-nadliskom-nadhodzenna-himicnih-elementiv-ta-recovin/attachment-download/34269/
files/Porusenna obminu recovin prinestaci ci nadlisku himicnih elementiv. recovin.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/porusenna-travlenna-hvorobi-slunkovo-kiskovogo-traktu-harcovi-otruenna-ta-ih-profilaktika-skidlivij-vpliv-na-organi-travlenna-tutunu-alkogolu-narkotikiv/
Розробка уроку "Порушення травлення, хвороби шлунково-кишкового тракту, харчові отруєння та їхня профілактика"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – вивчити з учнями різноманітність хвороб шлунково-кишкового тракту, харчових отруєнь, їхні причини та профілактику, сформувати знання учнів про шкідливий вплив тютюну, алкоголю та наркотиків; обґрунтувати необхідність ведення здорового способу життя.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/porusenna-travlenna-hvorobi-slunkovo-kiskovogo-traktu-harcovi-otruenna-ta-ih-profilaktika-skidlivij-vpliv-na-organi-travlenna-tutunu-alkogolu-narkotikiv/attachment-download/33696/
files/Urok 24.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prakticna-robota-no-1-dovesti-naavnistvidsutnist-kriteriiv-zitta-dla-zaproponovanih-obektiv/
Методична розробка "Практична робота №1. Довести наявність/відсутність критеріїв життя для запропонованих об'єктів"
У матеріалі на заявлену тему з досвіду роботи (додається медіапрезентація) автор пише, що живе від неживого відрізняється не за однією якоюсь характеристикою, а за сукупністю цілої низки властивостей. Педагог ділиться досвідом роботи проведення практичної роботи для удосконалення вміння встановлюват и основні властивості живого в різних об’єктів.
Біологія
10 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prakticna-robota-no-1-dovesti-naavnistvidsutnist-kriteriiv-zitta-dla-zaproponovanih-obektiv/attachment-download/29764/
files/2.Prakticna robota No 1 . (profil).pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prakticne-zanatta-treker-zvicok-so-ce-i-dla-cogo-prezentacia-11-klas/
Презентація "Трекер звичок: що це і для чого?"
Презентація подається з метою – ознайомити учнів із трекером звичок як ефективним інструментом, що допоможе сформувати освітні і професійні звички з метою встигати виконувати важливі завдання, сформувати корисні звички під час освітнього процесу на уроках біології або у позакласний час; трекер звичо к використовується як інноваційний інструмент, який допоможе сформувати в учнів корисні звички.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prakticne-zanatta-treker-zvicok-so-ce-i-dla-cogo-prezentacia-11-klas/attachment-download/34884/
files/PR Treker zvicok 11 klas.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prakticnij-poradnik-tema-ekologia-ta-prakticne-zastosuvanna-suspilnih-skladcastokrilih-os-hymenoptera-vespidae-vespinae-polistinae-v-berdicivskomu-rajoni-zitomirskoi-oblasti-vcorajsenskij-silskij-radi-sil-nova-cornorudka-ta-cornorudka/
Розробка проєкту "Екологія та практичне застосування суспільних складчастокрилих ос в Бердичівському районі Житомирської області Вчорашненській сільській раді сіл Нова Чорнорудка та Чорнорудка"
План-конспект реалізації проєкту, мета якого – здійснити комплексне еколого-фауністичне дослідження суспільних складчастокрилих ос Житомирської області, Бердичівського району Вчорайшенської сільської ради сіл Нова Чорнорудка та Чорнорудки, встановити повний видовий склад, уточнені межі розповсюдженн я в регіоні та основні фактори, що визначають структуру і динаміку співродин ос в регіоні.
Біологія
5 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prakticnij-poradnik-tema-ekologia-ta-prakticne-zastosuvanna-suspilnih-skladcastokrilih-os-hymenoptera-vespidae-vespinae-polistinae-v-berdicivskomu-rajoni-zitomirskoi-oblasti-vcorajsenskij-silskij-radi-sil-nova-cornorudka-ta-cornorudka/attachment-download/38871/
files/osnovna robota_1.pdf
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prakticnij-poradnik-tema-ekologia-ta-prakticne-zastosuvanna-suspilnih-skladcastokrilih-os-hymenoptera-vespidae-vespinae-polistinae-v-berdicivskomu-rajoni-zitomirskoi-oblasti-vcorajsenskij-silskij-radi-sil-nova-cornorudka-ta-cornorudka/
Розробка проєкту "Екологія та практичне застосування суспільних складчастокрилих ос в Бердичівському районі Житомирської області Вчорашненській сільській раді сіл Нова Чорнорудка та Чорнорудка"
План-конспект реалізації проєкту, мета якого – здійснити комплексне еколого-фауністичне дослідження суспільних складчастокрилих ос Житомирської області, Бердичівського району Вчорайшенської сільської ради сіл Нова Чорнорудка та Чорнорудки, встановити повний видовий склад, уточнені межі розповсюдженн я в регіоні та основні фактори, що визначають структуру і динаміку співродин ос в регіоні.
Біологія
5 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prakticnij-poradnik-tema-ekologia-ta-prakticne-zastosuvanna-suspilnih-skladcastokrilih-os-hymenoptera-vespidae-vespinae-polistinae-v-berdicivskomu-rajoni-zitomirskoi-oblasti-vcorajsenskij-silskij-radi-sil-nova-cornorudka-ta-cornorudka/attachment-download/38871/
files/osnovna robota.pdf
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prcesi-travlenna-u-slunku/
Розробка уроку "Процеси травлення у шлунку"
План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого – вивчити з учнями особливості будови та функцій шлунка, з’ясувати механізм процесу травлення, регуляцію соковиділення і фаз регуляції соковиділення; розвивати уміння логічно мислити та давати розгорнуті відповіді на запитання; виховувати в підлітків бережливе, дбайливе та усвідомлене ставлення до власного здоров’я як однієї з найвищих людських цінностей.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prcesi-travlenna-u-slunku/attachment-download/33697/
files/Urok 22.docx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-bezhrebetni-tvarini/
Презентація "Безхребетні тварини"
Презентація подається з метою – ознайомити учнів із безхребетними тваринами, до яких відносять типи найпростіших, губок, кишковопорожнинних, голкошкірих, молюсків, кілька типів нижчих черв'яків (сколецид), кільчастих черв'яків, членистоногих і ряд інших; ознайомити учнів з будовою тіла цих тварин, с пособом життя і їх значенням у житті людини.
Біологія
10 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-bezhrebetni-tvarini/attachment-download/34302/
files/Bezhrebetni tvarini.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-bilki-ih-strukturna-organizacia-i-funkcii-fermenti-biologia-9-klas/
Презентація "Білки, їх структурна організація і функції. Ферменти"
Презентація подається з метою – повторити з учнями інформацію про речовини живих організмів, поняття про органічні речовини, біополімери, матеріал про склад, будову, властивості та функції білків, значення та властивості ферментів, а також – виконати тестові завдання ЗНО з цієї теми.
Біологія
9 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-bilki-ih-strukturna-organizacia-i-funkcii-fermenti-biologia-9-klas/attachment-download/33356/
files/Bilki, ih struktura i funkcii. Fermenti.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-biologicna-viktorina-biologicni-osnovi-zdorovogo-sposobu-zitta/
Презентація "Біологічна вікторина "Біологічні основи здорового способу життя"
Презентація подається з метою – здійснити перевірку учнями вивченого матеріалу, подані завдання вікторини можуть бути використані учителем для перевірки знань учнів, для самоконтролю учнів після засвоєння даної теми та підготовки до ЗНО з біології в 11 класі.
Біологія
11 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-biologicna-viktorina-biologicni-osnovi-zdorovogo-sposobu-zitta/attachment-download/38565/
files/biologia_1.pdf
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-biologicna-viktorina-biologicni-osnovi-zdorovogo-sposobu-zitta/
Презентація "Біологічна вікторина "Біологічні основи здорового способу життя"
Презентація подається з метою – здійснити перевірку учнями вивченого матеріалу, подані завдання вікторини можуть бути використані учителем для перевірки знань учнів, для самоконтролю учнів після засвоєння даної теми та підготовки до ЗНО з біології в 11 класі.
Біологія
11 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-biologicna-viktorina-biologicni-osnovi-zdorovogo-sposobu-zitta/attachment-download/38565/
files/biologia.pdf
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-biologicni-adaptativni-ritmi/
Презентація "Біологічні адаптативні ритми"
Презентація подається з метою — ознайомити учнів з циклічними коливаннями інтенсивності та характеру біологічних процесів, кількісними та якісними змінами, що відбуваються на всіх рівнях життя, а також – з різними видами біологічних ритмів.
Біологія
11 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-biologicni-adaptativni-ritmi/attachment-download/34314/
files/Biologicni ritmi.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-budova-mohu/
Презентація "Лабораторне дослідження. "Будова моху"
Презентація подається з метою – за допомогою технічних засобів, використовуючи ілюстративний матеріал, ознайомити учнів з характерними рисами мохоподібних, особливостями їхньої будови, розмноженням, середовищем існування та значенням у природі та господарстві людини.
Біологія
6 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-budova-mohu/attachment-download/33982/
files/mohi prezentacia 2.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-budova-pohodzenna-eukariotiv/
Презентація "Будова, походження еукаріотів"
Презентація подається з метою – ознайомити учнів з будовою та походженням еукаріотів – одно- та багатоклітинними організмами, що характеризуються переважно полігеномними клітинами, морфологічно сформованим ядром та наявністю мембранних субклітинних органел.
Біологія
10 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-budova-pohodzenna-eukariotiv/attachment-download/34340/
files/8. Budova, pohodzenna eukariot.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-do-uroku-biologii-na-temu-slahi-vidnovlenna-bioriznomanitta/
Презентація "Шляхи відновлення біорізноманіття"
Презентація подається з метою – ознайомити учнів з питанням відновлення біорізноманіття різними шляхами, розкрити поняття: акліматизація, реакліматизація, інтродукція, реінтродукція тощо; розкрити наведені поняття, у даній розробці наведені приклади численних рослин і тварин та описані значення біор ізноманіття та зроблені висновки.
Біологія
10 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-do-uroku-biologii-na-temu-slahi-vidnovlenna-bioriznomanitta/attachment-download/37179/
files/Slahi vidnovlenna bioriznomanitta.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-do-uroku-biologii-ponatta-pro-onkogenni-faktori-ta-onkologicni-zahvoruvanna-profilaktika-onkologicnih-zahvoruvan/
Презентація "Поняття про онкогенні фактори та онкологічні захворювання. Профілактика онкологічних захворювань"
У матеріалі на заявлену тему з досвіду роботи (додається медіапрезентація) авторка систематизувала інформацію про рак та основні причини розвитку онкологічних захворювань, методи лікування і профілактики. .
Біологія
10 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-do-uroku-biologii-ponatta-pro-onkogenni-faktori-ta-onkologicni-zahvoruvanna-profilaktika-onkologicnih-zahvoruvan/attachment-download/29526/
files/onkogenni faktori moa.ppt
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-do-uroku-biologii-v-7-klasi-riznomanitnist-komah/
Методична розробка "Різноманітність комах"
У матеріалі на заявлену тему з досвіду роботи (додається медіапрезентація) авторка систематизувала теоретичний та ілюстративний матеріал. Робота містить інформацію про основну класифікацію комах, їх розвиток та фотографії найпоширеніших видів. Мета презентації - ознайомити учнів з різноманітністю о рганічного світу класу Комахи.
Біологія
7 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-do-uroku-biologii-v-7-klasi-riznomanitnist-komah/attachment-download/30026/
files/RIZNOMANITNIST KOMAH.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-do-uroku-podrazlivist-ak-zagalna-vlastivist-tvarin-organi-cutta-ih-znacenna/
Презентація "Подразливість як загальна властивість тварин. Органи чуття, їх значення"
У матеріалі на заявлену тему з досвіду роботи (додається медіапрезентація) авторка розкриває важливий процес життєдіяльності тварин - подразливість. Чітко і лаконічно знайомить учнів з органами чуттів (зір, слух, нюх, смак, дотик, рівновага) основних типів тварин: безхребетних (кишковопорожнинних, червів, членистоногих, молюсків)і хребетних (риб, амфібій, рептилій, птахів, ссавців).
Біологія
7 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-do-uroku-podrazlivist-ak-zagalna-vlastivist-tvarin-organi-cutta-ih-znacenna/attachment-download/29543/
files/podrazliv. ak zag. vlast. tvarin. Organi cutta...moa ostatocna.pptx
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-do-uroku-riznomanitnist-ssavciv-rad-primati/
Презентація "Різноманітність ссавців. Ряд Примати"
Презентація подається з метою – ознайомити учнів з рядом примати, а також – із класифікацією мавп і напівмавп у дикій природі; даний матеріал містить багатий ілюстративний матеріал для вивчення поданої теми.
Біологія
7 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-do-uroku-riznomanitnist-ssavciv-rad-primati/attachment-download/35569/
files/Rad Primati_1.pdf
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-do-uroku-riznomanitnist-ssavciv-rad-primati/
Презентація "Різноманітність ссавців. Ряд Примати"
Презентація подається з метою – ознайомити учнів з рядом примати, а також – із класифікацією мавп і напівмавп у дикій природі; даний матеріал містить багатий ілюстративний матеріал для вивчення поданої теми.
Біологія
7 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-do-uroku-riznomanitnist-ssavciv-rad-primati/attachment-download/35569/
files/Rad Primati.pdf
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-do-uroku-z-biologii-u-8-klasi-na-temu-dihanna-3/
Презентація "Дихання"
Дана презентація приверне інтерес учнів до вивчення теми "Дихання". Адже мільярди людей і не замислюються про цей дивовижний процес, вважаючи його не вартим уваги рефлексом. Але кожна клітина живого організму потребує кисню який надходить разом із диханням. Биття серця, мозкова діяльність, рух м’язі в – без кисню все це стане неможливим. Ваш файл не відкривається.
Біологія
8 клас
https://urok.osvita.ua/materials/biology/prezentacia-do-uroku-z-biologii-u-8-klasi-na-temu-dihanna-3/attachment-download/33465/
null